martes, 9 de maio de 2017

XXII DIA DA CIENCIA NA RUA

Dende hai varios anos vimos colaborando con esta actividade a través da chamada "Rúa dos Xogos"
Algunhas fotos da actividade desenvolta o pasado sábado.




xoves, 13 de abril de 2017

Historial dos Torneos de Xadrez

TORNEO DE RAPIDAS

I TORNEO DE RÁPIDAS - 2006
GAÑADOR: Jorge Rodríguez
II TORNEO DE RÁPIDAS - 2007
GAÑADOR: Aleksa Strikovic
III TORNEO DE RÁPIDAS - 2008
GAÑADOR: Bruno Figueredo
IV TORNEO DE RÁPIDAS - 2009
GAÑADOR: Diego García-Muñoz
V TORNEO DE RÁPIDAS - 2010
GAÑADOR: Pablo Sánchez
VI TORNEO DE RÁPIDAS - 2011
GAÑADOR: José Sande
VII TORNEO DE RAPIDAS - 2012
GAÑADOR: José Sande
VIII TORNEO DE RAPIDAS - 2013
GAÑADOR: José Sande
IX TORNEO DE RÁPIDAS - 2014
GAÑADOR: Pablo Sánchez
X TORNEO DE RÁPIDAS - 2015
GAÑADOR: Santiago Domínguez
XI TORNEO DE RÁPIDAS - 2016
GAÑADOR: José María Dorado

TORNEO DE SEMIRRAPIDAS

I TORNEO DE SEMIRRÁPIDAS - 2008
GAÑADOR: Walter López
II TORNEO DE SEMIRRÁPIDAS - 2009
GAÑADOR: Pablo Sánchez
III TORNEO DE SEMIRRÁPIDAS - 2010
GAÑADOR: Pablo Sánchez
IV TORNEO DE SEMIRRÁPIDAS - 2011
GAÑADOR: Santiago Domínguez
V TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2012
GAÑADOR: Walter López
VI TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2013
GAÑADOR: Oscar de Prado
VII TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2014
GAÑADOR: Ibragim Kamrakulov
GAÑADORA SUB14: Sabela Iglesias
VIII TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2015
GAÑADOR: Luis Medarde
GAÑADOR SUB14: Antonio Mallo
IX TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2016
GAÑADOR: Daniel Pousada
GAÑADOR VETERANS: Manuel Andión
GAÑADOR SUB14: Claudio Reboredo
GAÑADOR SUB12: Noa García-Muñoz
GAÑADOR SUB8: Nicolás Rivas
X TORNEO DE SEMIRRAPIDAS - 2017
GAÑADOR: Santiago Domínguez
GAÑADOR SUB14: Claudio Reboredo
GAÑADOR SUB12: Daniel García
GAÑADOR SUB10: Alex Vázquez
GAÑADOR SUB8: David Visos

luns, 10 de abril de 2017

X Torneo Club Ludo

SUB8
1 DAVID VISOS,     5 8.5 14.5 15.0
2 NICOLAS RIVAS,     4 6.5 13.5 12.0
3 CARLOS GRELA,     3 8.5 15.0 10.0
4 JAVIER CARRO,     3 7.0 12.0 6.0
5 JACOBO LOPEZ,     3 6.5 11.0 7.5
6 MARCOS RIAL,     2.5 7.5 13.5 8.0
7 ADRIAN NIETO,     2.5 7.0 12.0 9.0
8 DANIEL MUÑIZ,     2.5 6.5 10.5 5.0
9 ANTON PEREZ,     2 8.5 14.0 8.5
10 LEO MANEIRO,     2 8.0 13.0 6.0
11 PELAYO GOMEZ,     1.5 7.5 10.5 7.0
12 SAMUEL LOPEZ,     1 5.0 5.0 2.0
13 MATEO FUEGO,     0 7.0 11.5 0.0


SUB10
1 ALEX VAZQUEZ,     5 9.0 14.0 15.0
2 ALEXANDRO MONTES,     4 7.0 13.0 10.0
3 NOAH MOURELLE,     4 4.0 9.0 11.0
4 SAMUEL LOPEZ,     3 9.0 16.0 12.0
5 MARIO FERNANDEZ,     3 6.0 10.0 8.0
6 DIEGO CORBEIRA,     2 8.0 13.0 5.0
7 CARLOS BLANCO,     2 6.0 11.0 9.0
8 MANUEL PINEDA,     1 10.0 15.0 2.0
9 LUCAS HERNAN,     1 9.0 13.0 3.0
10 XABIER TORRADO,     0 6.0 11.0 0.0

SUB12
1 DANIEL GARCIA 5
2 JAVIER CARRION 3,5
3 LUCAS VILAS 2,5
4 MARTIN ALONSO 2,5
5 MIGUEL ALVARES 1,5
6 XENXO SILVEIRA

SUB14 E ABSOLUTO
1 SANTIAGO DOMINGUEZ,   4 6.0 12.0 10.0
2 CLAUDIO REBOREDO,   3.5 6.5 12.0 8.5
3 ROQUE BOUZA,   3 8.5 14.0 10.5
4 SERGIO POUSADA,   3 7.0 11.5 8.0
5 NOE POUSADA,   3 6.5 12.0 9.0
6 DANIEL CODESIDO,   2.5 8.0 13.5 9.0
7 XAVIER BARREIRO,   2 6.5 11.0 4.0
8 PABLO RODRIGUEZ,   1 7.5 11.5 4.0
9 MANUEL ANGEL MIRAS,   1 6.5 11.0 2.0
10 SILJA MOLIST,   1 6.0 10.5 4.0

martes, 10 de xaneiro de 2017

José María Dorado. Campión do Ludo de Rápidas

1 JOSE MARIA DORADO,   1635   5 15.0 8.0 14.0
2 PABLO SANCHEZ,   1949   4 11.0 7.0 14.0
3 DANI CODESIDO,   1740   3 12.0 9.0 15.0
4 SABELA IGLESIAS,   1534   3 8.0 7.0 13.0
5 JOSE MANUEL ANDION,      2 9.0 7.0 12.0
6 CARLOS CASTEDO,   1575   2 6.0 8.0 14.0
7 JAVIER IGLESIAS,   1291   2 5.0 6.0 11.0
8 JORGE PAZ,      2 4.0 6.0 12.0
9 ALEJANDRO DE LEON,      1 4.0 6.0 10.0
10 MANUEL ANDION,      1 1.0 6.0 10.0

mércores, 28 de decembro de 2016

Torneo de Rápidas

O noso torneo de rápidas chega a súa undécima edición.

Data: 30/12/2016
Hora: 20,00
Lugar: Centro Universitario de Riazor.
Cota: 1 euro

Premios: Trofeos para os tres primeiros da clasificación.

Historial de vencedores do Torneo:

I TORNEO DE RÁPIDAS - 2006
GAÑADOR: Jorge Rodríguez
II TORNEO DE RÁPIDAS - 2007
GAÑADOR: Aleksa Strikovic
III TORNEO DE RÁPIDAS - 2008
GAÑADOR: Bruno Figueredo
IV TORNEO DE RÁPIDAS - 2009
GAÑADOR: Diego García-Muñoz
V TORNEO DE RÁPIDAS - 2010
GAÑADOR: Pablo Sánchez
VI TORNEO DE RÁPIDAS - 2011
GAÑADOR: José Sande
VII TORNEO DE RAPIDAS - 2012
GAÑADOR: José Sande
VIII TORNEO DE RAPIDAS - 2013
GAÑADOR: José Sande
IX TORNEO DE RÁPIDAS - 2014
GAÑADOR: Pablo Sánchez
X TORNEO DE RÁPIDAS - 2015
GAÑADOR: Santiago Domínguez

Clasificación IX Torneo Ludo

ABSOLUTO E SUB 14

1 DANI POUSADA,      4.5 8.5 14.5 12.5
2 FLORENCIO GONZALEZ,   1500   4 7.5 13.0 13.0
3 PABLO LEIS,      3.5 6.5 12.5 10.5
4 CLAUDIO REBOREDO,      3 10.5 16.5 11.0 S14
5 NOE POUSADA,      3 6.5 12.0 9.0
6 SABELA IGLESIAS,      2.5 6.0 12.0 6.5 S14
7 JAVIER FERNANDEZ,      2 9.0 14.0 3.0 S14
8 DANI POUSADA SR.,      2 8.5 14.0 8.0
9 ROBERTO BLANDON,   1128   2 7.5 12.5 6.0
10 JOSE MANUEL ANDION,      2 6.0 10.0 4.5
11 MANUEL ANDION,      1.5 6.0 11.5 6.0

SUB 12

1 NOA GARCIA-MUÑOZ,      4.5 7.5 13.0 13.5
2 DANIEL GARCIA,      4 8.0 13.0 11.0
3 VERA GARCIA-MUÑOZ,      3.5 9.0 15.5 11.5
4 NICO RIVAS,      3 8.5 14.5 8.0 S8
5 MARCOS RIAL,      2.5 6.5 11.0 9.0 S8
6 ARTURO RIVAS,      2.5 6.0 9.0 5.5 S8
7 MATEO FUEGO,      2 7.5 14.0 6.5
8 IRENE ARMADA,      2 7.5 12.5 6.0
9 PELAYO FUEGO,      1 7.0 13.0 4.0